«Одягни блакитне»: 2 квітня Міжнародний день поширення інформації про аутизм

Please follow and like us:
20
RSS20
Follow by Email
Facebook0
YouTube20
YouTube

  По усьому світу 2 квітня одягають блакитне на знак підтримки людей з аутизмом.  Щорічно, світова спільнота відзначає Міжнародний день інформування про аутизм. Мета цієї дати — підкреслити необхідність допомоги людям з аутизмом і підвищення рівня їхнього життя. Традиційно, 2 квітня, у всіх країнах, і в Україні теж, проходять акції та флешмоби, метою яких є звернути увагу на цю проблему.

В Україні офіційно зареєстровано понад 4 тисячі людей із аутизмом, але представники громадських організацій, які опікуються цією проблемою, кажуть, що насправді таких людей набагато більше.

Людям із цим розладом дуже важко комунікувати зі світом і спілкуватися з іншими людьми. У людей з аутизмом бувають проблеми з соціальними та емоційними навичками, часто вони не здатні вести діалог, іноді повторюють одну й ту ж послідовність дій, не люблять змін в розпорядку дня, не вміють прикидатися і вважають за краще грати на самоті.

Перші ознаки аутизму, зазвичай, проявляються у дітей до 3-х років і якщо батьки і лікарі їх вчасно помітять, то такій людині можна допомогти втримати зв’язок зі світом. До того ж, інтелект аутистів не завжди понижений, дуже часто такі люди проявляють хороші, а подекуди і виняткові здібності у певних сферах.

Аутизм —  це не захворювання, а стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії і спілкування, що має біологічну природу. 

Насправді, як показують дослідження, люди з таким розладом дуже різні. Наприклад, в однієї людини з аутизмом може бути багато сенсорних проблем, включно з підвищеною чутливістю до гучності та високого тону звуків, у той час як в іншої людини може взагалі не бути сенсорної чутливості. Тому вчені говорять про групу порушень, а всі пов’язані стани називають «розладами аутистичного спектру».

На нього не можна захворіти і його не можна вилікувати, проте з часом можна скоригувати й адаптувати людину до соціального життя. Щоб зрозуміти і розпізнати наявність аутизму у дитини, батькам треба уважно стежити за її поведінкою, помічати незвичайні ознаки, які не властиві віковій нормі, звернути увагу на комплекс симптомів. 

Радимо батькам  проконсультуватися із фахівцями, якщо

— малюк різко реагує на голосні звуки,

-уникає спілкування та ігор з іншими дітьми й дорослими,

-зациклюється на одній іграшці,

— весь час повторює один і той самий рух,

-не повторює звуки і слова,

-довго не починає говорити.

Аутизм – це не хвороба, а розлад. Це постійне й комплексне порушення розвитку, яке проявляється впродовж перших трьох років життя і може значно погіршити розвиток мовлення, соціальної взаємодії, спілкування та поведінки дитини. Вчасно помітивши цей розлад і знаючи як – можна допомогти.

Фахівці ІРЦ 6 Печерського району м. Києва завжди раді підтримати родини з дітьми з особливими освітніми потребами професійними порадами, надати необхідну інформацію та консультації. Звертайтесь до ІРЦ 6 за адресою — Бастіонна, 3/12, за телефоном 050 022 45 48

Please follow and like us:
20
RSS20
Follow by Email
Facebook0
YouTube20
YouTube

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *