Please follow and like us:
20
RSS20
Follow by Email
Facebook0
YouTube20
YouTube
Консультує фахівець ІРЦ №6 Тетяна Безугла.
Розвиток мовлення дітей раннього віку.
Ранній вік вважається дуже важливим періодом у житті дитини. Це час найбільш бурхливих та стрімких змін у психічному та фізичному розвитку малюка. Дитина робить перші кроки, вчиться говорити, починає використовувати жести та інші комунікативні засоби.
3 тижні – 1 місяць – з’являється крик, що означає емоційний дискомфорт, біль чи голод. При фізичній напрузі дитина кректує, видаючи звуки «а», «е».
2 — 3 місяці: у дитини з’являється гуління, вона вимовляє прості звуки — «а», «у», «и», іноді в поєднанні з «г». Це важливий етап розвитку мовлення дітей раннього віку.
4 — 6 місяців — дитина видає високі співучі звуки, звуки вигуку, реагує радісними звуками на обличчя близьких.
6 — 9 місяців — лепет, малюк повторює однакові склади («ма-ма-ма», «ба-ба-ба». «дя-дя-дя», «гу-гу-гу»).
9 — 11 місяців — малюк починає наслідувати звуки мови дорослих.
11 — 14 місяців — з’являються перші осмислені слова «мама», «тато», «баба», «дядя», від 8 до 14 слів. Співвідносить слово з предметом
До 2 років у словниковому запасі дитини є 100-200 слів. Малюк вже будує речення із 2-3 слів.
До 3 років обсяг словника збільшується до 1000 слів з допомогою збагачення життєвого досвіду дитини. З’являються прості прийменники: на, під, за, з, у. Дитина запам’ятовує вірші, дитячі пісеньки.
До кінця 3 роки більшість дітей вміє граматично правильно будувати просте речення, вести діалоги, розповідати, що бачили і чули.
Важливо знати!!!
Не слухайте порад від інших батьків, у яких діти почали говорити після 3 років «Не переживай, дитина заговорить сама!». Говорити можливо малюк і буде, тільки питання в тому, яким саме буде це мовлення.
Please follow and like us:
20
RSS20
Follow by Email
Facebook0
YouTube20
YouTube

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *