Please follow and like us:
20
RSS20
Follow by Email
Facebook0
YouTube20
YouTube
Поради батькам дітей з особливими освітніми потребами.
Консультують фахівці ІРЦ № 6 Печерського району м. Києва.
Незабаром у школах України пролунає перший дзвоник. Напевно, найбільше за всіх очікують цієї події та хвилюються батьки першокласників, готуючи їх до навчання.
Та чи таке важливе на сьогодні для дитини муштрування з читанням, рахуванням і вивченням віршів напам’ять?
Не варто лише на цьому акцентувати свою увагу. Адже вкрай необхідно, щоб дитина вміла спілкуватися з дорослими й однолітками, мала навички дотримання розпорядку дня, не розгублювалася і знала, як діяти під час повітряної тривоги.
Найперше, що повинні зробити батьки для якісної підготовки до навчання своєї малечі – це створити позитивне враження про школу. Бо віднині дитина проводитиме там більшу частину свого часу, тому не має боятися туди ходити.
Кожен першокласник, а тим більше, дитина з особливими освітніми потребами повинен знати, що у школі його приймуть, зрозуміють, не залишать наодинці з його проблемами.
Роз’ясніть, що вчитель – це наставник, який допоможе навчитися нового, цікавого й корисного. З його допомогою дитина пізнає світ, він буде новим другом для неї та допомагатиме за будь-яких обставин. Допоможіть зрозуміти, що вчителя потрібно поважати і слухати. Розкажіть, як потрібно звертатися до своєї вчительки чи вчителя, поясніть, що звертання має бути на ім’я й по-батькові.
Поясніть своїй дитині, що тепер у неї буде новий – «шкільний» – розпорядок. Облаштуйте робоче місце, де ваш малюк виконуватиме домашні завдання. Покажіть йому, як правильно сидіти і тримати ручку в руках.
Одним із найважливіших етапів у підготовці дитини до школи є розвиток навички спілкування. Намагайтеся багато розмовляти зі своєю дитиною. Розповідайте про навколишній світ, події та цікаві випадки з життя. Обговорюйте пейзажі, коли йдете вулицею, свої спостереження. Також уважно слухайте свою дитину, не перебивайте. Тоді вона розумітиме, що її думка важлива, і не боятиметься висловлюватися. Це позитивно вплине на її комунікаційні навички та самовираження серед однолітків і дорослих.
Ваш малюк має знати своє прізвище та ім’я, імена батьків, бабусь і дідусів, свою адресу, місто, країну й дату народження. Тому треба регулярно проговорювати цю інформацію, щоб дитина добре її запам’ятала. Також дитина, готуючись до школи, має знати про пори року, дні тижня, назви кольорів, овочів, фруктів.
Закріпіть у дитини навички зав’язування шнурків, перевдягання чи приймання їжі. Дитина вже сама має вміти зняти штани, тримати ложку чи попроситися до вбиральні, тому приділіть цьому більше уваги. До школи варто купувати одяг без складних застібок і шнурівок. Привчіть дітей до охайності, щоб малеча не розкидала речі у класі.
Потренуйтеся вдома, як потрібно складати до портфеля шкільне приладдя. Також обов’язково навчіть розпізнавати свої речі, оскільки у школі діти часто плутають зошити, ручки й підручники. Для розпізнавання речей можна купити спеціальні наліпки, щоб дитина могла відрізнити своє від чужого.
Щоб добре підготувати дитину до школи, потрібно пояснити їй, що там діють певні правила, яких потрібно обов’язково дотримуватися.
Обов’язково вивчіть правила поведінки в разі повітряної тривоги.
Сьогодні це вкрай необхідна навичка для підготовки дитини до навчання в першому класі. Ваш малюк обов’язково повинен знати алгоритм дій під час тривоги. Ви можете пройтися з дитиною маршрутом від школи до свого будинку, показати їй усі укриття, які є дорогою. Детально розкажіть, що потрібно робити дитині під час повітряної тривоги. Також необхідно разом скласти «тривожний рюкзак», який буде їй потрібен. Поясніть, що його необхідно брати з собою до укриття, також розкажіть, що вкрай важливо дотримуватися всіх інструкцій вчителів, коли лунатиме сигнал тривоги.
Батьки також дуже хвилюються, коли їх немає поряд із дитиною. А для кожної дитини, зокрема з особливими освітніми потребами, це найбільший страх, коли мами немає поряд. Тому необхідно готувати дитину заздалегідь: проговорюйте, що тепер вона буде у школі серед однолітків, матиме нових друзів, там буде цікаво. Роз’яснюйте, що вчитель допоможе в будь-якій ситуації, а мама з татом забиратимуть після уроків. Поясніть дитині, що не варто боятися, якщо вона щось зробить не так або не за правилами. Ніхто її за це не сваритиме ні вдома, ні в школі. Потрібно частіше практикувати здорове й позитивне ставлення до помилок як до набуття нового досвіду, а не як до причини покарання.
Бажаємо успіхів!
Please follow and like us:
20
RSS20
Follow by Email
Facebook0
YouTube20
YouTube

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *