Please follow and like us:
20
RSS20
Follow by Email
Facebook0
YouTube20
YouTube
25 січня 2024 року фахівці ІРЦ № 6 Печерського району м. Києва прийняли участь в Круглому столі «Професійно-трудова соціалізація в системі сучасних реабілітаційних послуг дітям та дорослим з інтелектуальними порушеннями» з нагоди 100-річчя від дня народження Клавдії Турчинської, що відбувся на базі Українського державного університету ім. М. Драгоманова. Розпочала засідання круглого столу Чепурна Людмила Георгіївна — кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психокорекційної педагогіки та реабілітології факультету спеціальної та інклюзивної освіти УДУ ім. М. Драгоманова, з доповіддю про ВНЕСОК КЛАВДІЇ ТУРЧИНСЬКОЇ В РОЗВИТОК КОРЕКЦІЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ. З вітальним словом та спогадами про видатну діячку корекційної педагогіки України виступили коллеги, рідні та студенти Клавдії Турчинської, серед них:
СИНЬОВ Віктор Миколайович – дійсний член АПН України, доктор педагогічних наук, професор кафедри психокорекційної педагогіки та реабілітології УДУ ім. М. Драгоманова, ТУРЧИНСЬКА Валентина Євгенівна – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри корекційної педагогіки (1985- 2002 рр) НПУ ім. М. Драгоманова та інші. Далі члени засідання круглого столу перейшли до обговорення сучасних проблем професійно-трудової соціалізації дітей і дорослих з інтелектуальними порушеннями, їхньої підготовки до самостійного життя, посильної праці, усвідомленої професійно-трудової діяльності. Зокрема виступили ЧЕБОТАРЬОВА Олена Валентинівна – доктор педагогічних наук, завідувач відділу освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку Інституту спеціальної педагогіки і психології ім. М. Ярмаченка НАПН України з доповіддю СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНО-ТРУДОВОЇ ПІДГОТОВКИ УЧНІВ З ПОРУШЕННЯМИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО РОЗВИТКУ: Реалії та Перспективи; ДМИТРІЄВА Ірина Володимирівна — доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри технологій спеціальної та інклюзивної освіти Донбаського державного педагогічного університету, ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» — ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМИ ПОРУШЕННЯМИ У ПРОЦЕСІ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ; ШУЛЬЖЕНКО Діна Іванівна – доктор психологічних наук, професор кафедри психокорекційної педагогіки та реабілітології УДУ ім. М. Драгоманова — КОНЦЕПЦІЯ СТАНОВЛЕННЯ НОВОЇ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ: «РЕАБІЛІТАЦІЙНА ПЕДАГОГІКА» ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ; ОСТАПЕНКО Лариса Іванівна – директор НРЦ № 17 для дітей з інтелектуальними порушеннями — СОЦІАЛІЗАЦІЯ УЧНІВ З ПОРУШЕННЯМИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО РОЗВИТКУ В УМОВАХ НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ та інші.
На завершення заходу ТКАЧЕНКО Олена Сергіївна – корекційний педагог Благодійного товариства допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Джерела», яка перебуває в Данії з групою осіб з інвалідністю поділилася досвідом підтримки осіб з інвалідністю в Данії та розповіла про ТРЕНІНГИ З ПРАЦЕТЕРАПІЇ З УКРАЇНСЬКИМИ БІЖЕНЦЯМИ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ПОРУШЕНЬ У Данії. Дякуємо організаторам та учасникам заходу за теплу, дружню атмосферу круглого столу, щирі та емоційні доповіді, за цікаву, сучасну та актуальну інформацію.
Please follow and like us:
20
RSS20
Follow by Email
Facebook0
YouTube20
YouTube

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *